Ma már se szeri, se száma azoknak a fotóknak, amelyeknek két- vagy többféle olvasata is lehet és ami ámulatba ejti az embereket. Mi kell ehhez? Számítógép, a megfelelő fotók és egy program, amivel össze lehet őket úgy montázsolni, hogy a végén kijöjjön az illúzió. Nagyjából ezer évvel ezelőtt azért sokkal nehezebb volt, de ez az ősi dombormű bizonyítja, hogy egyáltalán nem lehetetlen.
A The Sun cikke szerint a világ legősibb optikai illúziója egy domborműn található az indiai Ajravatesvara templomában, Thanjavurban. A szubkontinensnyi ország déli részén található épületben egy elefántot és egy bikát örökített meg kreatívan a készítője még akkoriban, amikor nálunk Könyves Kálmán uralkodott.
Ezt úgy oldotta meg, hogy a fej azonos, a test viszont különböző. Pszichológusok szerint már az is sokat elmond rólunk, hogy melyiküket látjuk meg először a domborműn. Szerintük az, aki a bikát az hűséges, őszinte, csökönyös, erős és bizakodó. Ezzel szemben az elefántot látók nyugodtak, kedvesek, figyelmesek, tapintatosak, hűek és intelligensek.
Ez is érdekelhet:
- Megnyílt az Illúziók Múzeuma, ahol semmi sem az, aminek látszik – olvass tovább ITT
- Merre néz a férfi? Egy magyar fotós képén pörög a fél internet
Őket ábrázolja a világ legősibb optikai illúziója
A cikk szerint annak, aki esetleg sok idő után sem veszi észre a két állatot, érdemes letakarnia azt, amelyiket megtalálta, hátha előtűnik a másik is.
A bika Nandit ábrázolja, akin Shiva közlekedik. Az elefánt pedig Airavat, aki Indra, a mennyek királyának közlekedési eszköze. Mindketten fontosak a hinduk számára. A templom, ahova a különleges dombormű készült az indiai Chola-dinasztia ékköve volt és valamikor a 12. században épült.
Akinek végképp nem megy a felismerése, nézze meg a Sun cikk tetején található videót, ott speciális technikával kettébontják a domborművet. És íme még egy videó, ahol segítenek:
Szeretnéd még tesztelni a szemed és az agyad? Van egy TikTok videó, amin megteheted. De figyelem! Csupán 9 másodperc és az ötödik után elkezd közelíteni a képre. Ha viszont addig felismered a képen látható békát, akkor egyrészt nem működik mégsem annyira jól a béka rejtőzködése, másrészt neked kiválóak a szemeid. Íme a videó:
Watch on TikTok
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Így mentett meg két Nobel-díjat Hevesy György vegyész a náci megszállás alatt
A váci múmiák: nincsenek a magyar köztudatban, pedig világhírűek
Budapestet Európa egyik legizgalmasabb zenei fővárosává választották 2025-ben
Hatalmas élményfürdő épül a magyar-román határ mellett
Digitálisan térképezték fel a Titanicot, új részletek derültek ki az utolsó pillanatokról
Újfajta reaktorral kísérleteznek kutatók, amely minden eddiginél hatékonyabb